Bor. Dortmund | 4:2 | Atlético Madrid |
|
||||||||
Barcelona | 1:4 | Paris SG |
|
||||||||
Southampton | 3:0 | Preston | |||||||||
Cyprus U16 | 2:1 | Montenegro U16 | |||||||||
Croatia U15 | 2:1 | Bosnia U15 | |||||||||
Malta U18 | 1:3 | Montenegro U18 | |||||||||
Kasimpasa U19 | 4:2 | Galatasaray U19 | |||||||||
Konyaspor U19 | 1:0 | Fenerbahce U19 | |||||||||
CSKA 1948 II | 1:1 | Spartak Pleven | |||||||||
Bischofswerda | 0:4 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Stuttg. Kickers | 0:2 | SSV Ulm 1846 |
|
||||||||
SSV Reutlingen | 0:3 | VfR Aalen |
|
||||||||
VfR Evesen | 1:0 | HSC/BW Tündern | |||||||||
Ind. Rivadavia | 0:1 | Vélez Sarsfield |
|
||||||||
Independiente | 2:2 | CA Talleres |
|
||||||||
Instituto ACC | 1:3 | River Plate |
|
||||||||
Argentinos Jrs. | 3:3 | Barracas C. | |||||||||
Dep. Coopsol | 0:0 | Comerciantes FC | |||||||||
Juan Pablo II | 0:0 | ADA Jaén | |||||||||
Bogotá FC | 1:2 | Llaneros FC | |||||||||
Quindío | 1:1 | Inter Palmira | |||||||||
Ind. Petrolero | 0:1 | Aurora | |||||||||
Envigado | 0:2 | Deportes Tolima | |||||||||
Al-Kholood | 2:0 | Ohod Club | |||||||||
Al-Batin | 1:2 | Al-Adalah | |||||||||
Jeddah FC | 0:3 | Al-Qadsiah | |||||||||
Curicó Unido | 0:0 | Magallanes | |||||||||
Puerto Cabello | 2:3 | Metropolitanos | |||||||||
Western United | 3:3 | Adelaide United | |||||||||
KF Korabi U21 | 4:3 | KF Egnatia U21 | |||||||||
KF Tirana U21 | 6:1 | KF Teuta U21 | |||||||||
FK Kukësi U21 | 1:5 | Apolonia U21 | |||||||||
Vora U21 | 6:2 | KF Vllaznia U21 | |||||||||
Erzeni U21 | 2:2 | Partizani U21 | |||||||||
Elbasani U21 | 2:3 | FK Bylis U21 | |||||||||
CR Belouizdad | 1:1 | Paradou AC | |||||||||
JS Kabylie | 3:1 | MC Oran | |||||||||
US Biskra | 1:3 | USM Alger | |||||||||
FC Gagra | 0:2 | Dinamo Tbilisi | |||||||||
Kolkheti Poti | 1:3 | FC Dila | |||||||||
Dinamo Batumi | 3:1 | FC Samtredia | |||||||||
Edinburgh City | 1:0 | Montrose | |||||||||
Mold Alex | 0:4 | Flint Town | |||||||||
Buckley | 0:1 | Guilsfield | |||||||||
Abertillery | 3:5 | Caerau Ely | |||||||||
Civil Service | 1:0 | Gretna | |||||||||
Broomhill | 1:1 | Bo'ness United | |||||||||
Albion Rovers | 0:2 | East Kilbride | |||||||||
Keith FC | 0:1 | Brechin City | |||||||||
Al-Ahed | 1:0 | Al-Nahda | |||||||||
Miramar | 1:2 | Nacional | |||||||||
CSKA Moscow | 2:0 | Baltika | |||||||||
Truro City FC | 1:0 | Dover Athletic | |||||||||
Weston-super-M. | 1:1 | Eastbourne | |||||||||
St Albans City | 1:0 | Hampton & Rich. | |||||||||
Taunton Town | 1:2 | Torquay | |||||||||
Banbury | 0:1 | Boston Utd | |||||||||
Kalev | 1:2 | FCI Levadia | |||||||||
Dep. Garcilaso | 2:3 | Sport. Cristal | |||||||||
Wexford FC | 2:2 | Longford Town | |||||||||
Burton Albion | 1:2 | Cheltenham | |||||||||
Port Vale | 1:2 | Wycombe | |||||||||
Bolton | 2:2 | Shrewsbury | |||||||||
Oxford United | 0:1 | Lincoln City | |||||||||
Portsmouth | 3:2 | Barnsley FC | |||||||||
Peterborough | 4:1 | Fleetwood | |||||||||
Bristol Rovers | 1:0 | Cambridge Utd. | |||||||||
Walsall | 2:1 | Swindon Town | |||||||||
Colchester Utd. | 2:0 | Grimsby Town | |||||||||
Crawley Town | 1:1 | Barrow | |||||||||
Notts County | 2:5 | Stockport | |||||||||
Mansfield Town | 2:1 | Accrington | |||||||||
Oxford City | 1:3 | Bromley | |||||||||
Rochdale | 0:0 | Boreham Wood | |||||||||
Halifax Town | 0:0 | Ebbsfleet | |||||||||
Wealdstone | 0:1 | Eastleigh | |||||||||
Dergview | 0:2 | HW Welders | |||||||||
Queen's Uni | 1:0 | Warrenpoint | |||||||||
Ards FC | 1:2 | Ballyclare | |||||||||
Dungannon | 2:0 | Loughgall | |||||||||
Ballymena Utd | 1:0 | Glenavon | |||||||||
Newry City | 1:3 | Carrick Rangers | |||||||||
Crusaders | 2:1 | Cliftonville | |||||||||
Glentoran | 1:2 | Larne FC | |||||||||
Linfield | 2:2 | Coleraine | |||||||||
Cobresal | 3:0 | Copiapó | |||||||||
Colo-Colo | 0:2 | Cobreloa | |||||||||
SC Farense U23 | 2:1 | Leixões U23 | |||||||||
Rio Ave U23 | 2:3 | Santa Clara 23 | |||||||||
Torreense S23 | 2:0 | CF Estrela U23 | |||||||||
Gil Vicente U23 | 1:0 | Vizela U23 | |||||||||
Benfica U23 | 1:1 | Famalicão U23 | |||||||||
Famalicão | postponed | Sporting CP |
|
||||||||
KFUM | 1:3 | Strømsgodset | |||||||||
Mjøndalen IF II | 2:5 | Bærum | |||||||||
Bjørkelangen | 2:0 | Aalesund II | |||||||||
Östers IF | 2:0 | Örebro SK | |||||||||
FC Buxoro | 7:1 | KarakalpakFA | |||||||||
Norwich U18 | 2:0 | Spurs U18 | |||||||||
Wolves U18 | 1:2 | Man Utd U18 | |||||||||
Newcastle U18 | 4:3 | Liverpool U18 | |||||||||
Ruzomberok | 0:1 | Odeva Lipany | |||||||||
Gr. Fürth II | 3:1 | Würzb. Kickers |
|
||||||||
Tauro FC | 2:0 | Árabe Unido | |||||||||
SV Donaustauf | 1:2 | Regensburg II | |||||||||
DJK Gebenbach | 1:1 | TSV Kornburg | |||||||||
Düneberger SV | 2:2 | FC Süderelbe | |||||||||
Vikt. Griesheim | 4:4 | Hanau 93 | |||||||||
Khosheh Talaei | 0:2 | Est. Mollasani | |||||||||
Ajax U17 | 6:2 | AZ U17 | |||||||||
PSV U18 | 1:3 | Utrecht U18 | |||||||||
FSV Wolfhagen | 1:4 | K. Offenbach | |||||||||
AKA LASK U18 | 0:3 | AKA Austria U18 | |||||||||
AKA LASK U16 | 0:6 | AKA Austria U16 | |||||||||
LDU Quito | 2:1 | Delfín SC | |||||||||
Cuniburo FC | 2:1 | Vargas Torres | |||||||||
Tukums | 2:1 | Riga | |||||||||
B. Banja Luka | 2:1 | Siroki Brijeg | |||||||||
Japan U23 | 1:0 | China U23 | |||||||||
South Korea U23 | 1:0 | U. A. E. U23 | |||||||||
Iraq U23 | 0:2 | Thailand U23 | |||||||||
S. Arabia U23 | 4:2 | Tajikistan U23 | |||||||||
Mons Calpe U17 | 2:2 | Coll. 1975 U17 | |||||||||
BKMA Yerevan II | 4:0 | Shirak II | |||||||||
MIKA Ashtarak | 0:1 | FC Nikarm | |||||||||
Randers FC U19 | 2:2 | Nordsjaell. U19 | |||||||||
Unterhaching II | 3:1 | E. Karlsfeld | |||||||||
Persebaya | 0:3 | Dewa United | |||||||||
Bhayangkara FC | 7:0 | Persik |
|
||||||||
PSM Makassar | 3:1 | PSIS |
|
||||||||
LF Glory City | 1:1 | BJ IT | |||||||||
SD Taishan B | 0:2 | SX Union | |||||||||
GX Hengchen | 5:1 | QZ Yassin | |||||||||
SH Port B | 2:2 | GZ Ruishi | |||||||||
SZ Juniors | 1:0 | GX Lanhang | |||||||||
JX Dark Horse | 1:2 | HN Billows | |||||||||
Al-Shamal SC | 0:0 | Al-Wakrah SC | |||||||||
Al-Markhiya SC | 3:2 | Al-Gharafa SC | |||||||||
Victoria | 1:0 | Floresti | |||||||||
Saksan | 1:0 | FC Speranta | |||||||||
Bashund. Kings | 2:0 | Rahmatganj | |||||||||
TBS Pinneberg | 3:2 | SSV Rantzau | |||||||||
Roots FC U21 | 3:0 | GM SC U21 | |||||||||
Parappur FC U21 | 0:8 | Muthoot FA U21 | |||||||||